Przejdź do treści
Strona główna » AKTUALNOŚCI » Cala d’Or i okolice

Cala d’Or i okolice

Cala D’Or to mała wioska na Majorce . Znajduje się na wschodnim wybrzeżu. Charakteryzuje się tym, ze wszystkie budynki są białe. Jest tu kilka urokliwych zatoczek z piaszczystymi plażami. Istnieje również piękny port rybacki, gdzie można łowić ryby. Naszym zdaniem to jedna z piękniejszych miejscówek gdzie nie tylko można się kąpać i plażować, ale także aktywnie spędzać czas.

Plaża Cala Gran

To jedna z większych plaż w samym centrum . Złoty piasek i turkusowa woda sprzyja letniemu spędzaniu czasu. Przy plaży znajdują się liczne  bary i restauracje. Znajduje się na niej również wypożyczalnia rowerków wodnych   Można wynająć leżaki z parasolem ze skrytką na rzeczy osobiste. Na plaże często przybywa słynny lokalny handlarz świeżymi owocami. Przy tej plaży mamy najwięcej zakwaterowań. 

Plaża Cala d’Or / Cala Petita

Cala d’Or leży tuż przy centrum miasta. Goście mają dostęp do leżaków i parasoli, a także łazienki i prysznica, oraz urokliwej restauracji Cala Petita. Jest ona znakomitym miejscem dla początkujących pływaków i rodzin z dziećmi. Jest głęboka na 100 metrów. Bardzo spokojna i mega przejrzysta woda. Całkiem sympatyczne miejsce do snoorkling  Na tej plaży jest jeden z naszych hoteli dla dorosłych.

Plaża Cala Esmerelda

To długa wąska plaża pokazująca  czyste naturalne piękno, a jej ciche i spokojne wody pozwalają odwiedzającym zrelaksować się i odpocząć. To plaża w samym centrum  i znajduje sią na niej urokliwy bar i hotel o tej samej nazwie. Bardzo ładna niewielka, piaszczysta plaża ze skałkami z których można skakać.

Plaża Cala Ferrera

Cala Ferrera zapewnia idealne miejsce do nurkowania, ponieważ formacje skalne chronią przed wiatrem dzięki temu utrzymuje się tu spokojna, turkusowa woda. Znajdziesz tu liczne bary, restauracje, a nawet plażowych masażystów, zapewniających gościom możliwość przyjemnego relaksu. Są leżaki, parasol, sejf do wynajęcia, prysznic. Możesz  ulokować się na piasku lub na kamieniach. Jest wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki, deski, wodne rowerki.

Plaża Cala Serena

Ta plaża jest mała i zaciszna. Jej położenie sprawia, że nie wszyscy na nią trafiają. Jeżeli potrzebujesz nieco intymności podczas wakacji jest szansa, że tu ją znajdziesz . Wieczorami może udać ci się być na niej samemu! Jest również bar z koktajlami

Plaża Cala  Mitjana

Raptem 5 km od centrum znajduje się jedna z naszych ulubionych plaż. Cudowna, cicha i urokliwa Cala Mitjana. Jeszcze mało osób o niej wie, a są tacy, którzy szli na nią kilka razy zanim trafili 😊 ? Otoczona jest  prywatną posiadłością, a dojść do niej można polną, kamienną ścieżką o długości ponad 2 km. To trasa, że tak powiem terenowa więc trudno ją przebyć wózkiem czy rowerem,  ale będzie warto!

Trasy rowerowe

Na miejscy znajdziesz wiele wypożyczalni rowerów. Jest też wiele dobrze oznaczonych tras rowerowych, które prowadzą w ciekawe okoliczne zakątki. Szczególnie polecamy odwiedzić Parc Natural de Mondrago z niezwykłymi plażami lub podjechać do Porto Colom. ( możemy Ci pomóc w wynajęciu roweru) O trasach rowerowych pisaliśmy tutaj https://dybiectravel.com/2022/10/26/majorka-na-rowerze/

Co jeszcze w Cala d’Or?

Co jeszcze w Cala d’Or?

Miłośnicy oglądania zabytkowych obiektów, też znajdą tu coś dla siebie. Mogą oni obejrzeć XVIII-wieczny dość dobrze zachowany fort obronny Es Forti lub udać się do oddalonej zaledwie 5 minut drogi wioski s’Horta, której początki sięgają XIII wieku

Grasz w golfa? Jest tu  również pole golfowe Vall d’Or oraz luksusowa marina z klubem jachtowym i licznymi udogodnieniami. 

Miasto można zwiedzić z kolejki jeżdżącej dwoma trasami. Objazd trasy to jakieś 60 minut. W wielu miejscach znajdziecie dobrze oznaczone przystanki, nie sugerujcie się jednak godzinami odjazdów, bo czas tu płynie inaczej.

Chcesz spróbować lokalnej kuchni – nie ma problemu, tajskiej – proszę bardzo, właściwie znajdziesz tu kuchnię całego świata. My mamy kilka ulubionych, które możemy Ci polecić

Warto jest też odwiedzić urokliwy Port w Cala d’Or, spotkasz tu wiele łódek , jachtów czy katamaranów różnej wielkości. Szczególnie urokliwie jest wieczorami gdzie w licznych barach i restauracjach można delektować się muzyką na żywo lub fantazjami DJ . W BLISS możesz spotkać czasami naszego DJ NAFE

I jeszcze takie codzienne atrakcje – jeździć konno nurkowanie,  gra w kosza,  w piłkę nożną,  w squasha,   grać w padla czy  iść na siłownię, można też dołączyć do branch z Dybiec Travel  Polecamy też wschody i zachody słońca. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *