Przejdź do treści
Strona główna » AKTUALNOŚCI » Letnie imprezy na Majorce – wyjątkowa radość w lipcu!

Letnie imprezy na Majorce – wyjątkowa radość w lipcu!

Cześć, kochani podróżnicy i miłośnicy muzyki! Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście swojej wakacyjnej przygody, to przygotujcie się na niesamowite letnie doświadczenie na Majorce. W lipcu na tej pięknej hiszpańskiej wyspie odkryjecie mnóstwo fascynujących wydarzeń, które z pewnością umilą Wam pobyt. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z najważniejszych imprez, które odbywają się w tym miesiącu na Majorce.

Przywabić uwagę: Sons d’estiu en Puigpunyent y Galilea

Rozpocznijmy naszą podróż muzyczną od Sons d’estiu en Puigpunyent y Galilea, czyli „Letnich Dźwięków” w Puigpunyent i Galilea. To wyjątkowe wydarzenie ku czci muzyki klasycznej odbędzie się w sobotnie noce lipca. Będziecie mieli okazję delektować się utworami takich mistrzów jak Mozart, Bach i inni twórcy. Dla miłośników muzyki klasycznej to wyjątkowa okazja!

Wzbudzić zainteresowanie: Concierto en el Torrent de Pareis

Następnie, nie można przegapić Concierto en el Torrent de Pareis w Sa Calobra, który odbywa się w pierwszą niedzielę lipca. Dzięki niesamowitej akustyce tego miejsca, będziecie mogli cieszyć się muzyką w otoczeniu pięknej przyrody, i co najlepsze, za darmo.

Wywołać pragnienie: Fiestas de verano de Pina

W pierwszą niedzielę lipca, miasteczko Pina staje się areną letnich uroczystości, podczas których odbywają się konkursy, wystawy, pokazy i koncerty na żywo. To coś w rodzaju festynu, które sprawi, że poczujecie prawdziwą atmosferę Majorki.

Wywołać działanie: Fira de la pagesia de s’Alqueria Blanca

Jeśli jesteście zafascynowani życiem wiejskim, nie możecie przegapić jarmarku/targu chłopskiego – Fira de la pagesia de s’Alqueria Blanca, który odbywa się pierwszego lipca. To nie tylko festyn, ale także celebracja wiejskiego życia, która przybliży Wam tradycje i kulturę Majorki.

Zaplanujcie swój wyjazd na czas jednej z ważniejszych imprez na Majorce, fiesta de la Virgen del Carmen!** To jedno z największych wydarzeń związanych ze świętymi patronami miasta.

Koncurso de pa amb oli en Mancor de la Vall

Na 5 lipca zaplanujcie udział w Konkursie na najlepsze pa amb oli w miejscowości Mancor de la Vall. To doskonała okazja, aby spróbować autentycznego majorkańskiego smaku tego pysznego dania. Nagroda główna wynosi 90 euro, więc warto spróbować swoich sił i smaków!

Fiestas de la Virgen del Carmen en el Puerto de Pollença

Kolejne uroczystości związane z dniem Virgen del Carmen odbędą się od 5 do 16 lipca w miasteczku Puerto de Pollenca. Te święta upamiętniają patronkę marynarzy, więc możecie spodziewać się uroczystości z nią związanych, w tym mszy i pielgrzymek.

https://www.costablancaonline24.com/info/calpe-fiesta-virgen-del-carmen-july

Fiestas de San Cristóbal en s’Arenal

Fiestas de San Cristóbal odbywają się od 5 do 15 lipca, a 10 lipca, czyli w dniu święta San Cristobal, odbywa się festyn w miejscowości El Arenal. To doskonała okazja, aby doświadczyć tradycji Majorki i uczestniczyć w zabawach.

Fiestas de la Virgen del Carmen en Porto Cristo

Jeśli jesteście zafascynowani uroczystościami związanymi z Virgen del Carmen, nie można przegapić wydarzeń w miejscowości Porto Cristo, które odbywają się od 5 do 21 lipca. Szczególnie 16 lipca to kluczowy dzień tych uroczystości.

Podsumowanie Imprez na Majorce:

To tylko niektóre z wielu fascynujących wydarzeń, które odbywają się na Majorce w lipcu. Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami muzyki klasycznej, tradycji wiejskich, czy po prostu chcecie bawić się i doświadczyć lokalnej kultury, na Majorce znajdziecie coś dla siebie. Nie zapomnijcie zarezerwować dat na swoim kalendarzu i przygotować się na niezapomnianą przygodę na tej pięknej wyspie!

Zaplanujcie swoją wizytę na Majorce już teraz, aby nie przegapić tych wyjątkowych imprez. To okazja do poznania kultury i tradycji tej wspaniałej hiszpańskiej wyspy, a także do stworzenia pięknych wspomnień. Niech Majorka stanie się Waszym letnim rajem!

Cieszcie się wspaniałym lipcowym festiwalem na Majorce, pełnym muzyki, tradycji i zabawy. Niech te wyjątkowe wydarzenia zapełnią Wasze serca radością i wzruszeniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *