Przejdź do treści

Atrakcje Majorki – luty

Jeśli myślicie, że Majorka to tylko słoneczne plaże i letnie zabawy, musicie przemyśleć swoje plany na luty! To niesamowity miesiąc, pełen niezwykłych wydarzeń, które z pewnością was zachwycą. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę kultury, tradycji i dobrej zabawy. Oto lista niektórych niezwykłych wydarzeń, które czekają na was w lutym na tej pięknej wyspie:

1 Luty: Fiesta de la Peste w Son Servera

Rozpocznijmy od czegoś naprawdę niezwykłego. 1 lutego, w malowniczym miasteczku Son Servera, odbędzie się Fiesta de la Peste, czyli Festiwal Zarazy. To wydarzenie upamiętnia koniec epidemii dżumy, która spustoszyła to miasto w przeszłości. Podczas tego festiwalu ofiarowuje się kwiaty pasterzowi i wręcza nagrody naukowe na cześć Metge Lliteres, lekarza, który ratował życie mieszkańców Son Servera. To wyjątkowy dzień pełen historii i kultury.

2 Luty: La Fira de la Flor d’Ametler w Son Servera

Dwa lutego przekształćcie swoje doświadczenie na Majorce w prawdziwą ucztę zmysłów. La Fira de la Flor d’Ametler to targ dedykowany migdałowcom, którzy w lutym przyciągają uwagę pięknym kwitnieniem. Na tym targu znajdziecie wyroby z drewna migdałowca, produkty kosmetyczne, dżemy, rumy i wiele innych ciekawostek. Nie zapomnijcie również o ludowym koncercie oraz możliwości obserwacji maszyn używanych do zbioru migdałów.

3 Luty: Fiesta de Sant Blai w Campos i Esporles

Kolejny dzień to Fiesta de Sant Blai, obchodzony 3 lutego w Campos i Esporles. Święto to poświęcone jest opiece nad gardłem i słodyczom. W Esporles rozdaje się słodkie przysmaki, a w Campos odbywa się msza, podczas której wierni smarują swoje gardła święconym olejem. Po mszy możecie spróbować panetets de Sant Blai – specjalnych bułeczek przygotowywanych na to święto.

5 Luty: Santa Águeda w Sencelles

5 lutego to dzień, kiedy w Sencelles świętuje się Santa Águeda. W przeszłości, tego dnia po wielkiej suszy spadł pierwszy deszcz, a Santa Águeda stała się patronką miasta. Wieczorem rozpala się ogniska i smaży miejscowe kiełbaski. Noc ożywiają demony i odbywa się taniec „ball de l’oferta” przy dźwiękach instrumentów las xeremies.

5-7 Luty: Targi Hotelarskie HORECA Baleares w Palma

Jeśli jesteście ciekawi, co planują hotelarze na ten rok na Majorce, koniecznie odwiedźcie targi HORECA Baleares, które odbywają się między 8 a 10 lutego w Palma. Podczas tych targów będziecie mieli okazję skosztować specjałów prosto z Majorki i uczestniczyć w różnego rodzaju konferencjach i pokazach.

10 Luty: Romería a la ermita de la Consolación w Santanyi

W okolicach 10 lutego odbywa się uroczysta msza święta, Romería a la ermita de la Consolación, w miasteczku Santanyi. Mieszkańcy udają się do „la ermita de la Consolacion”, aby uczcić ten dzień i modlić się o deszcz, który zapewni dobre żniwa na cały rok.

15-23 Luty: Karnawał w Marratxi i Parady

Luty na Majorce to nie tylko czas migdałów, ale także karnawałów! Karnawał na Majorce, zwany Darrers, to okazja do przebierańców i zabawy. Rozpoczyna się 15 lutego w Marratxi, a potem przenosi się do stolicy – Palma. To czas, kiedy ulice ożywają paradami, muzyką, tańcem i mnóstwem zabawy.

Między 17 a 20 Lutego: Muestra de Caza de ses Salines w Ses Salines

Jeśli jesteście miłośnikami polowań, nie przegapcie Muestra de Caza de ses Salines, wystawy myśliwskiej, która odbywa się między 20 a 22 lutego w Ses Salines. Będziecie mogli podziwiać wystawy ptaków, samochodów, psów myśliwskich i wiele innych atrakcji związanych z myślistwem.

24 Luty: El Entierro de la Sardina w Portol, Manacor i Inca

Aby zakończyć karnawał w nietypowy sposób, udajcie się na El Entierro de la Sardina. Pogrzeb sardynek odbywa się 24 lutego w miasteczkach Portol, Manacor i Inca. Mieszkańcy gromadzą się na ulicach, aby uczestniczyć w procesji, która kończy się spaleniem sardynek i wspólnym posiłkiem. To naprawdę nietypowe i zabawne wydarzenie.

27 Luty: Fiesta de la beata Sor Francinaina Cirer w Sencelles

Na zakończenie miesiąca, 27 lutego w Sencelles, odbywa się Fiesta de la beata Sor Francinaina Cirer, impreza ku czci beatowanej przez Wat

ykan Francinaina Cirer, patronki katechetów. To dzień, który zaczyna się od mszy i tradycyjnego tańca „el ball de l’ofrrrena” przy dźwiękach xeremies.

Przełom lutego i marca : Feria de Pa amb Oli w Palma

Na zakończenie lutego i początku marca, odwiedźcie Feria de Pa amb Oli w Palma. To okazja do spróbowania pa amb oli, tradycyjnego majorkańskiego dania, które składa się z chleba z oliwą i różnymi dodatkami. Na targach znajdziecie wiele różnych wersji tego dania przygotowywanych przez ekspertów. To doskonały sposób na rozpoczęcie marca na Majorce.

Majorka to nie tylko miejsce na letni wypoczynek. To również skarbnica tradycji, kultury i niezapomnianych doświadczeń przez cały rok. Weźcie udział w tych niezwykłych wydarzeniach i odkryjcie Majorkę w zupełnie nowy sposób. To z pewnością będzie niezapomniana przygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *