Przejdź do treści

Magiczna Majorka: Imprezy na Majorce w grudniu

Grudzień to nie tylko czas świąt Bożego Narodzenia, ale także okazja do odwiedzenia pięknej Majorki i wzięcia udziału w niezliczonych świątecznych wydarzeniach. Dlatego dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą listą imprez i targów, które czekają na Was na tej hiszpańskiej wyspie w grudniu.

Fironet de Navidad en Cala Millor (Początek grudnia)

Na początek grudnia zaplanujcie wizytę w malowniczym miasteczku Cala Millor, gdzie odbędzie się „Fironet de Navidad.” To świąteczny targ, gdzie znajdziecie nie tylko wyjątkowe prezenty, ale także inne atrakcje takie jak muzyka, tańce, gry dla dzieci i wiele innych. Nie możecie tego przegapić!

Fiestas de Invierno en Alaró. De Navidad a Sant Antoni” (Grudzień-Styczeń)

Grudzień i styczeń to również doskonały moment, by odwiedzić urokliwe miasteczko Alaro. W tym okresie odbywa się wiele świątecznych imprez i targów, a podobne wydarzenia czekają także na Was w miasteczkach takich jak Petra, Sant Joan i Llucmajor.

Feria de sa Perdiu de Montuïri  (Pierwsza niedziela grudnia)

Jeśli jesteście miłośnikami tradycji, nie możecie przegapić targów kuropatwy w Montuïri, które odbywają się w pierwszą niedzielę grudnia. To okazja do uczestnictwa w wystawach, konkursach, zabawach i degustacji dań przyrządzonych z kuropatwy przez lokalne bary i restauracje.

Mercadillo de Navidad de la Fundación Natzaret  (Początek grudnia)

Fundacja Natzaret organizuje jarmark bożonarodzeniowy na początek grudnia. To miejsce, gdzie znajdziecie wiele produktów oraz pyszne domowe potrawy. Co ważne, pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia wspierają działalność fundacji!

Fiestas de Santa Bárbara en Vilafranca (Początek grudnia)

Początek grudnia to także czas obchodów dni patronki Santa Barbara w Vilafranca de Bonany, z festiwalami i obchodami w dniu 4 grudnia.

Campaña Comprar a Son Servera té premii

W grudniu miasteczko Son Servera organizuje akcję „kupuj w Son Servera i dostań nagrodę,” wspierając lokalną gospodarkę w okresie intensywnych zakupów.

Esta Navidad, compra en Calvià

Calvia zaprasza na wielki Jarmark bożonarodzeniowy z niezliczonymi atrakcjami, włącznie z obecnością Świętego Mikołaja, warsztatami i zabawami dla dzieci.

Feria de Navidad en Lluc  (13, 14, 20 i 21 grudnia)

W pięknym otoczeniu gór Serra de Tramuntana znajdziecie świąteczny jarmark w sanktuarium Lluc. To doskonała okazja, by poczuć magiczną atmosferę tego miejsca.

Fiestas de la Inmaculada en Son Mesquida  (8 grudnia)

8 grudnia w Son Mesquida świętuje się Niepokalane Poczęcie. To dzień pełen mszy, grillowania, pokazów tanecznych i konkursów pasterskich.

Mercado Nadal Fet-a-mà” w Sineu (19,20 grudnia)

W pierwszy weekend grudnia Sineu staje się miejscem świątecznego targu, który promuje lokalny handel i oferuje wiele atrakcji festiwalowych.

Mercadillo de Navidad de Artà  (Weekend w okolicach 2 grudnia)

W okolicach 2 grudnia Arta gości targ bożonarodzeniowy zachęcający do lokalnych zakupów oraz oferujący rozrywkę w postaci gier i zabaw festiwalowych.

Feria de la Leche de Almendra en el Pla de na Tesa  (Okolicznościowy, 15 grudnia)

Migdałowe mleko to tradycyjny składnik słodyczy na Majorce. W Pla de na Tesa odbędą się targi, na których można spróbować różnych wyrobów z migdałowego mleka.

Virgen de la Esperanza (18 grudnia)

18 grudnia w Capdepera obchodzone są dni patronki miasta – Virgen de la Esperanza. To czas procesji i różnorodnych atrakcji, które potrwają kilka dni.

Fiestas de Navidad de Santa Eugènia  (Druga połowa grudnia)

W drugiej połowie miesiąca wiele miast na Majorce, takich jak Colonia de San Pere, Ses Salines, Muro i Santa Eugenia, organizuje świąteczne targi z pełną gamą atrakcji, włączając w to wizytę Świętego Mikołaja.

Neula Parc en Calvià  (27-30 grudnia)

Od 27 do 30 grudnia w Calvia można odwiedzić mini park rozrywki dla dzieci. To świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu w trakcie świąt, a pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Więcej o Bożym Narodzeniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *