Przejdź do treści

Mercat de l’Olivar – smakołyki z Majorki

Mercat de l’Olivar znajduje się w historycznym centrum Palmy. Zbudowany w 1951 roku, jest to jasny budynek o śródziemnomorskiej architekturze, składający się z dwóch zbiegających się prostopadłych naw, które otwierają się jak powitalne ramiona w kierunku przezroczystego placu, który zachęca do ruchu i spotkań.

Po czterdziestu siedmiu latach Mercat de l’Olivar przeszedł kluczową transformację organizacyjną: stał się Towarzystwem Kupieckim, skupiającym kupców rynku. W 1998 roku uzyskali koncesję administracyjną, która pozwoliła im stawić czoła głębokiej przebudowie, której kulminacją był rok 2003.

Sektory rybne, mięsne, owocowo-warzywne zostały przegrupowane, umieszczając się we własnych przestrzeniach, choć połączonych ze sobą, wzmacniając wrażenie przestrzeni  zorganizowanej. Poprawiono oświetlenie naturalne, ułatwiając rozproszenie światła, jasnego i śródziemnomorskiego, w całym budynku.

Mercat de l’Olivar jest pomnikiem odniesienia w tym mieście, a także największym i najbardziej kompletnym rynkiem miejskim w Palmie. Okazały  budynek z białą fasadą, który stoi w samym sercu trasy do naszego starego miasta Palma i jest dostępny ze wszystkich czterech stron.

Mercat de l’Olivar łączy  to, co najlepsze w tradycji gastronomicznej Majorki i nowoczesności. Otwarty  jest na najnowsze trendy o bardzo zróżnicowanym pochodzeniu, uzupełniając szeroką międzynarodową ofertę kulinarną. Jednocześnie wprowadza usługi i ciągłe udoskonalenia, które maksymalnie ułatwiają klientom procesy zakupu i konsumpcji swoich produktów, np. możliwość składania zamówień z wyprzedzeniem.

Mercat de l’Olivar posiada 16 straganów z owocami i warzywami, 22 stragany z rybami i owocami morza, 9 straganów z mięsem i drobiem, 9 straganów z serami i kiełbasami, a także 19 lokali składających się na szeroką ofertę gastronomiczną, oprócz 18 sklepów, które oferuje inne usługi uzupełniające, wraz z odnowioną galerią handlową.

Zapraszamy na https://www.mercatolivar.com/es/inicio/  skąd pochodzi to tłumaczenie

Warto odwiedzić to miejsce będą z wizytą w Palmie. Szczególnie polecamy świeże ostrygi do zjedzenia na miejscu 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *