Przejdź do treści

Majorkańskie wina czekają na Ciebie

Bodegas José L. Ferrer jest wzorcem tradycji i innowacji w winiarstwie w Binissalem. Cztery pokolenia pracują od 1931 roku, aby sprawić, że majorkański smak winogron jest rozpoznawalny na całym świecie poprzez każde z ich win.

W 1931 roku José L. Ferrer, lat 28, założył tę winiarnię pod nazwą Vinícola de Binissalem, będąc pionierem na Majorce: wprowadzając nowe techniki uprawy winorośli, butelkując wina w celu komercjalizacji, starząc wina w dębowych beczkach, robiąc białe wina z rodzimych odmian, a później eksportując wina do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Dziś winiarnia nadal jest prowadzona przez rodzinę, a konkretnie przez José L. Roses, wnuka założyciela, który od najmłodszych lat pracował ramię w ramię z dziadkiem, oraz jego dzieci Maríę i Pepe, którzy od momentu rozpoczęcia prowadzenia winiarni nadal ją rozwijają tak jak ich przodkowie, pracując dzień po dniu, aby lata rodzinnej tradycji i innowacji nadal tworzyły historię Bodegas José L. Ferrer wyjątkową.

Jeśli chcesz zabrać do domu dobrą pamiątkę, nie wahaj się odwiedzić sklepu z winami, który jest w samej winnicy, gdzie oprócz degustacji win, serów i lokalnych przysmaków , możesz również kupić wszystkie wina, które są tu wytwarzane, w tym niektóre, które można znaleźć tylko w sklepie na miejscu.

Jeśli chciałabyś cieszyć się tymi winami zapraszam Cie do kontaktu, zorganizujemy lub pomożemy zorganizować Ci wycieczkę do tego miejsc. Zapytaj o ofertę magdalena@dybiectravel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *