Przejdź do treści

Gdzie, kiedy i co dobrego kupić na targowiskach.

Wakacje na Majorce to nie tylko plażowanie

Gorąco polecamy odwiedzenie lokalnego targu podczas pobytu na Majorce. Nie ma wątpliwości, że dzięki temu jeszcze bardziej zwiększysz swoje doświadczenie tego, co wyspa ma do zaoferowania.

Targi na Majorce to doskonały sposób na poznanie wyspy i jej mieszkańców. Codziennie od 9:00 do 13:30 odbywa się kilka targów, z których najważniejszy jest niedzielny targ w Pollensie. Targ ten odwiedzają tysiące ludzi z całej wyspy. Inne dobre targi, które warto odwiedzić, to targi Santa Maria (również w niedziele), Sineu (w środy) i Inca (w czwartki). Na rynkach Majorki można kupić kwiaty, owoce i warzywa, produkty lokalne, takie jak sobrasada de Mallorca , szynkę dojrzewającą Jamon Serano czy butifarron, a także sery. Są tu także targi oferujące różnorodne wyroby rękodzielnicze, skórzane torby, ręcznie robioną biżuterię, akcesoria i odzież

Lista targowisk  na Majorce

Poniedziałki: Calvià, Lloret de Vistalegre, Manacor, Caimari, Montuïri.

Wtorek: Alcúdia, Artà , Campanet, Porreresu i Santa Margalida.

Środa: Andratx, Capdepera, Deià, Felanitx, Petra, Port de Pollença, Santanyí, Selva, Sencelles, Sineu, Vilafranca de Bonany i Colònia de Sant Jordi (południe).

Czwartek: Ariany, Campos, s’Arenal, Consell, Inca, Pòrtol, Sant Llorenç de Cardàssar, Ses Salines, Sant Joan, Lloseta.

Piątek: Algaida, Binissalem, Can Picafort, Llucmajor, Maria de la Salut, Pont d’Inca, Son Servera i Sa Cabaneta.

Sobota: Alaro, Búger, Bunyola, Cala Rajada, Campos, Costitx, Esporles (pierwsza sobota każdego miesiąca), Palma, Santanyí, Sóller, Santa Eugènia i Santa Margalida.

Niedziela: Alcúdia, Consell (targ uliczny), Felanitx, Llucmajor, Muro, Pollensa, Porto Cristo, Santa Maria del Camí, Valldemossa i Sa Pobl

Gorąco polecamy lokalnych handlarzy oraz typowe majorkańskie produkty.

Chcesz być na bieżąco zapisz się na newslettera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *